Badania kompetencji metodą 180°/360°

Nie stać Cię na to, by nie wiedzieć!
Czy rzeczywiście znasz potencjał swojego zespołu?
http://hronline.eu/wp-content/uploads/2019/10/question-mark-463497-1280x960.jpg

Czy wiesz co o nich myślą inni pracownicy, bądź klienci zewnętrzni?

W naszej praktyce często spotykamy się ze stanem tzw. ‘pozornej świadomości’. Wielu zarządzających twierdzi, że wie jakie kompetencje i na ile rozwinięte posiada ich zespół lub poszczególni ich członkowie. Co więcej, często sami Uczestnicy badania twierdzą, że wiedzą co inni myślą o poziomie rozwoju ich kompetencji. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich raporty po badaniu 180o / 360o potrafią być ciekawą niespodzianką…

Co zyskasz przeprowadzając badanie 180/360 stopni?

  • Wiedzę o tym, co sądzą o sobie sami badani (poziom samoświadomości)
  • Jak widzą kompetencje badanych Ci, którzy na co dzień z nimi współpracują (osoby podległe, współpracownicy, klienci wewnętrzni / zewnętrzni)?
  • Jak wygląda globalny poziom kompetencji w zespole / organizacji?
  • Jakie kompetencje i zachowania są kluczowe dla Pracowników?
  • Jakie są rozbieżności między pożądanym stanem rozwoju kompetencji, a ich faktycznym wizerunkiem w oczach otoczenia

Jak to robimy i na czym polega takie badanie?

Każde badanie podsumowane jest raportem, który opracowujemy indywidualnie tak, by był przejrzysty w formie i czytelny a w szczególności by uwypuklał te informacje, które są dla Ciebie najbardziej cenne i kluczowe!

By dowiedzieć się więcej o tym jak i co badamy, koniecznie odwiedź nasze Centrum  Wiedzy bądź skontaktuj się z konsultantem HR OnlineOdpowiemy na każde Twoje pytanie!

Czy wiesz, że?

Respondentami w badaniach metodą 360 stopni mogą być również osoby spoza organizacji. Dotyczy to w szczególności Klientów, bądź Dostawców. Warunkiem jest tu bliska współpraca z osobą badaną. Takie rozwiązanie obok walorów informacyjnych posiada również silny walor marketingowy. Wasi Klienci i Dostawcy z pewnością docenią fakt, że mogą brać udział w procesie oceny i rozwoju kompetencji Pracowników zespołu.